Loading

Bulut Tabanlı ERP Yazılımı

slider-image-15

Dünyanın en çok tercih edilen ERP programı Odoo ile sisteminizi sürekli izleyin

ERP Nedir?

Kurumsal kaynak planlaması ya da işletme kaynak planlaması (İngilizce: Enterprise Resource Planning – ERP), işletmelerde mal ve hizmet üretimi için gereken işgücü, makine, malzeme gibi kaynakların verimli bir şekilde kullanılmasını sağlayan bütünleşik yönetim sistemlerine verilen genel addır.

 

Kurumsal kaynak planlaması (ERP) sistemleri, bir işletmenin tüm veri ve işlemlerini bir araya getirmeye veya bir araya getirilmesine yardımcı olmaya çalışan sistemlerdir.

 

 

Bir ERP yazılımı bünyesinde genelde bağımsız olarak çalışan üretim, finans, müşteri ilişkileri yönetimi, insan kaynakları, stok yönetimi gibi çeşitli uygulamalar bulunabilir.

ERP Yazılımı Faydaları Nelerdir?

ERP sistemleri sayesinde yukarıdaki gibi değişik konular, tek bir sistem altında toplanabilmektedir.

 

 

– Tasarım mühendisliği (nasıl daha iyi ürün yapılabilir),
– Mevcut potansiyelden, en iyi potansiyele kadar sipariş analizi,
– Faturalardan, nakit makbuzlarına kadar gelir döngüsü oluşturulması,
– Satınalma, envanter yönetimi, maliyetleme arasında sistem oluşturulması,
– Gelir, maliyet, kar konularında çeşitli seviyelerde muhasebe işlemlerinin yapılması,

“Müşteri ilişkileri yönetimi” gibi müşterilerle birebir ilişkili kavramlar, “kalite kontrol” gibi arka planda çalışan ve müşteri ihtiyaçlarının karşılanmasına odaklı kavramlar ve tedarikçilerle, taşıma işlemleri ile ilgilenen “tedarik zinciri” ile ilgili kavramlar, bazı sistemlerde kapsam ve etkinlik boşlukları olmasına rağmen, ERP sistemleri bünyesinde rahatça birleştirilebilir.

 

ERP sistemlerinin yokluğunda, büyük üreticiler kendilerini, birbiri ile etkileşimi ve bağlantısı olmayan birçok yazılım uygulamasının içerisinde bulabilirdi ve üretici için bu kavramları bir araya getirmek oldukça karmaşık ve zor olabilirdi.

 

ERP sistemlerinin kusursuz en önemli artılarından biri modüler yapı da olmasıdır. Modüler yapının önemi, KKP uygulamasını satın alma ve kurma sürecinde daha da ön plana çıkar. Bir kurum, ERP uygulamasının sahip olduğu fonksiyonların tümünü kullanmak istemeyebilir. Bu nedenle modüler yapı istenilen fonksiyonları istenilen zamanlarda kullanmayı mümkün kılar.

 

Farklı uygulamalar her zaman birbiri ile uyumlu çalışmaz ve işletme için sorunlar oluşturulabilir. ERP sistemlerinde ise tüm modüller ve uygulamalar birbiri ile uyumlu olarak çalışmaktadır.

 

Komple bir çözüm sahibi olmanın, parça parça uygulamalara göre birçok önemli avantajı söz konusudur.

 

– Ölçeklenebilirlik: KKP çözümleri, kurumun büyümesine paralel olarak genişleyebilme özelliğine sahiptir.
– Fonksiyonalite: KKP çözümleri, uygun maliyetlerle farklı fonksiyonlara gerektiği zaman erişmeyi mümkün kılar. Bugün ihtiyaç duymadığınız bir özelliği yarın aktive ederek kullanmanız mümkün.
– Destek ve hizmet: KKP çözümlerinde destek ve hizmet son derece önemlidir. Entegre bir KKP ortamının destek ve hizmet işlemleri çok daha basit ve etkili biçimde gerçekleştirilebilir.

ERP Yazılımı Modüllerimiz

ERP sistemimiz içerisinde işinizi daha kolay yapmanız için oluşturulmuş yüzlerce modül ve uygulama bulunmaktadır.Bu modül ve uygulamalar birbiri ile tam uyumlu olarak çalışarak size zaman ve para kazandırmaktadır.

 

Modüllerimizi firmanızın ihtiyaçları doğrultusunda özelleştirerek, size en uygun çözümleri sunabiliriz.

Image

Satış Yazılımı

Image

Proje Yönetimi

Image

Stok Yönetimi

Image

Üretim Planlama

Image

Müşteri İlişkileri Yönetimi

Image

Muhasebe Yönetimi

Codequarters ERP